O výstavě

Proč 

Charitativní prodejní výstava "NA KŘÍDLECH UMĚNÍ" vznikla sezáměrem podpořit Lékaře bez hranic. Veškerý výtěžek z výstavy je určen na mise Lékařů bez hranic v Jemenu.. 

Poprvé začali Lékaři bez hranic v Jemenu pomáhat v roce 1994.

Jemenská válka, trvající od roku 2015, poškodila většinu veřejné infrastruktury včetně mnoha zdravotnických zařízení. Stovky zdravotnických zařízení napříč zemí nefungují kvůli náletům, bombovým útokům nebo nedostatku zásob, peněz a zaměstnanců. 

Přes 3 miliony lidí přišlo o své domovy. Odhaduje se, že humanitární pomoc potřebuje více než 20 milionů lidí a jedná se o "jednu z největších humanitárních krizí na světě" ...už tak komplikovaná situace se dále ztížila, když se zemí začaly šířit nemoci, jako je cholera a záškrt.

FOTO: © Guillaume Binet, Lékaři bez hranic
FOTO: © Guillaume Binet, Lékaři bez hranic

Aktivity Lékařů bez hranic v Jemenu patří k nejrozsáhlejším ve světě. Pracují ve 13 nemocnicích a zdravotních centrech ve 12 krajích a podporují 20 zdravotnických zařízení v zemi.

FOTO: © Gonzalo Martinez, Lékaři bez hranic
FOTO: © Gonzalo Martinez, Lékaři bez hranic

Téma "NA KŘÍDLECH UMĚNÍ" není vybráno náhodou. Všichni lékaři účastnící se misí jsou často "na křídlech", když cestují a pomáhají zachraňovat lidské životy.

FOTO: © Agnes Varraine-Leca, Lékaři bez hranic
FOTO: © Agnes Varraine-Leca, Lékaři bez hranic

To je ale pouze jeden z významů, která "křídla" nabízí. Každý může téma uchopit po svém a pro někoho mohou být křídla symbolem pomoci, či naděje, pro někoho to může znamenat svobodu, létání, pohled na svět z jiné perspektivy nebo prostě jen cestování.